Przeprowadzka – Poradnik

Zapewne większość z nas nie zdaje sobie sprawy jak skomplikowana może okazać się być przeprowadzka. To jedno z najbardziej nieprzyjemnych rzeczy, jakie przyjdzie nam zrobić. Oczywiste jest to, że przeprowadzkę można dobrze zorganizować, co będzie wiązać się z mniejszym ciśnieniem, stresem, a także mniejszymi opłatami za wykonaną usługę. Dlaczego wspominam o opłatach? Ponieważ to zazwyczaj one są głównym kryterium podczas doboru firmy, które mają nam w tej przeprowadzce pomóc. Jak skutecznie wybrać firmę, nie narażając się przy tym zbytnio na koszty ?.Przede wszystkim musisz mądrze planować każdy swój krok, sprawdzać oferty konkurencji i negocjować stawki. Nie będzie to łatwe, ale możliwe do zrealizowania, a ja chce ci w tym pomóc. Na co powinieneś zwracać szczególną uwagę? Zapraszam do lektury.

Priorytety

Na początku warto ustalić pewne priorytety. Co jest najważniejsze w samym fakcie przeprowadzki ? Przede wszystkim liczy się dobrze rozplanowanie. Weźmy kartkę i długopis i zapiszmy wszystko co wpadnie nam do głowy. Następnie w punktach posegregujmy rzeczy ważniejsze i mniej ważne do wykonania. W ten sposób ustalimy najbardziej istotne priorytety, które powinniśmy wykonać natychmiast. To tylko pozornie wydaje się być proste, ale bez odpowiedniej organizacji wcale takie nie jest – z pewnością niektórzy z was mieli okazję się o tym przekonać osobiście,. Co jednak na twojej liście powinno mieć priorytet ? . Pominę kwestie wymówienia wszelkich umów, które zawarliśmy z dostawcami prądu, internetu, telewizji czy gazu. Ze wszystkiego trzeba zrezygnować, ale jest to rzecz jasna sprawa oczywista. Pierwszorzędną sprawą wydaje się być jednak zamówienie odpowiedniej firmy, której zlecimy transport naszych rzeczy – bo przecież przez wiele lat zdążyło się uzbierać tego całkiem sporo.

O czym warto pamiętać podczas przeprowadzki

W tym momencie warto też negocjować ceny, choć te są zależne od miejscowości, w której przyszło nam mieszkać – na szczęście już niedługo. Bardzo dużo zależy też od miejsca, gdzie chcemy się wyprowadzić. Jeżeli będzie to na drugim końcu polski to musisz liczyć się z tym, że koszty przeprowadzki będą całkiem spore – firma bierze od kilometra, a do baku „nie leje”. Nie oznacza to wcale tragedii, ponieważ przy większych odległościach zdecydowanie łatwiej będzie nam negocjować stawki i podstawowe ceny. W przypadku krótszych tras jest to nieco utrudnione, ale nikt nie powiedział, że nie możliwe. Kolejną rzeczą jest dogadanie się co do terminu, by wszystko było ustalone jak w zegarku. Zamawiajmy więc  firmę przeprowadzkową która zna się na rzeczy i która ma wyrobioną odpowiednią opinię. Wbrew pozorom to bardzo ważne, bo często okazuje się tak, że kierujemy się nie opinią, a ceną. Dlaczego? No bo przewieźć rzeczy każdy może przewieźdż, prawda? Szkoda jednak, że często życia płata nam różne figle – w przypadku przeprowadzek, aż za często. W przypadku przeprowadzki największym problemem może się okazać transport mebli. Dlaczego? Zazwyczaj w ciągu naszego życia dorobiliśmy się ich całkiem sporo. Są różnych kształtów, a zabezpieczenia w samochodzie nie zawsze spełniają swoje pierwotne założenie. Warto więc zwrócić ekipie uwagę, by z dokładną starannością wynosili i wnosili meble. W przypadku, gdy meble są skręcane to warto rozważyć ich rozkręcenie. Nie będzie nas to kosztować zbyt wiele czasu, a ryzyko uszkodzenia mebli znacznie się zmniejszy – właściwie wyeliminujemy je całkowicie. Poza tym starajmy się wybierać transport z ekipą, która ma doświadczenie w przeprowadzkach, mamy wtedy gwarancje jakość usługi na najwyższym poziomie a przecież na tym nam najbardziej zależy.